Yaklaşan Alışveriş Dönemleri ve Tarihleri

Yılın sonuna doğru artık adım adım ilerliyoruz. Hal böyle olunca indirimlerin ve kampanyaların boy gösterdiği alışveriş dönemlerine de giriş yapmaya başladık. Black Friday, Cyber Monday derken tüketicilerin alışverişle buluştuğu bu özel günlerin listesi uzayıp gidiyor. Biz de şu sıralar ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla alışveriş yapmayı düşünenler için yaklaşan alışveriş dönemlerini listeledik. İçeriğimizin sizlere katkı sağlamasını diliyor, detayları aktarmaya başlıyoruz! 

Bekarlar Günü

Veya diğer ismi ile Yalnızlar Günü. İlk kez 1993 yılında Çin’in Nanjing Üniversitesi’nde ortaya çıkan ve daha sonra diğer üniversitelere de yayılarak popüler hale gelen Bekarlar Günü, yalnızlığı temsil eden 1 rakamının yan yana geldiği 11.11 tarihinde kutlanıyor. Aynı zamanda Sevgililer Günü karşıtı bir gün olarak da bilinen bu gün, bekarların kendi günlerini kutlayabildiği özel bir gün olarak nitelendiriliyor. Her yıl Bekarlar Günü’nde önemli indirimler ve kampanyalar tüketiciler ile buluşuyor. 

Black Friday

Muhteşem Cuma, Black Friday, Efsane Cuma ve daha fazlası… İsmi kimi zaman değişse de değişmeyen gerçeği, sunduğu indirimleri ve kampanyaları. En popüler ve bilinen alışveriş günleri arasında yer alan Black Friday, tüm dünyada alışveriş severlerin heyecanla beklediği dönemlerden. Elektronikten giyime, gıdadan oyuna kadar çok sayıda kategoride önemli kampanyaların yapıldığı bu özel gün, aynı zamanda indirim tuzaklarına karşı dikkatli olunması gereken bir gün. Black Friday, bu yıl tüm dünyada 25 Kasım tarihine denk geliyor.

Siber Pazartesi 

Bilinen ismi Cyber Monday olan, dilimizde ise Siber Pazartesi olarak karşılık bulan bu özel gün, her yıl Black Friday’i takip eden 28 Kasım tarihinde kutlanıyor. Siber Pazartesi’nin ortaya çıkışı temelde Black Friday döneminde kolaylıkla bulunmayan ürünleri bulunmak ve alışverişlerin telaş içinde değil rahatlıkla yapılmak istenmesinden kaynaklanıyor. Tüm dünyada merakla ve heyecanla beklenen bu alışveriş gününde, özellikle giyim, kozmetik ve elektronik gibi kategorilerde önemli indirimler yapılıyor.

Ücretsiz Kargo Günü

Her yıl Aralık ayının 14’ünde kutlanan Ücretsiz Kargo Günü, yılın son ayında yapılan alışverişlerin tüketicilere ücretsiz bir şekilde kargolanması esasına dayanıyor. Bu alışveriş gününde ücretsiz kargonun dışında tüketicilere markalar tarafından çeşitli indirimler ve kampanyalar sunuluyor. Ücretsiz Kargo Günü, ilk kez Coupon Sherpa ve FreeShipping.org’un kurucuları Luke ve Maisie Knowles tarafından 2008 yılında başlatıldı.

Noel ve Yılbaşı

Ve sıra geldi yılın son alışveriş dönemine. Noel tarihi olan 25 Aralık’a denk gelen bu alışveriş dönemi yılbaşına kadar sürüyor. Yılı kazançlı bir alışveriş ile geride bırakmak isteyenler için biçilmiş kaftan olan noel dönemi, aynı zamanda tüketicilerin en sık alışveriş yaptığı ve fırsatlardan en fazla yararlandığı dönemlerden biri olarak biliniyor. Bu dönemi listenize almanızda fayda var. Elbette her zaman olduğu gibi dikkatli ve bilinçli olmak şartı ile. 

Bonus: Yılın Her Günü

Yılın sadece alışveriş günlerinde değil her günü, binlerce üründe görülmemiş indirimler ve kampanyalar Sapphire AVM’de sizlerle buluşuyor. Teknolojiden giyime, kozmetikten ev alışverişine kadar tüm ihtiyaçlarınız için sizi alışveriş merkezimize bekliyoruz. Üstelik sinema keyfi, seyir terası, etkinlikler ve eğlenceli aktiviteler, keyifli bir gün geçirmeniz için Sapphire’de sizlerle. Haydi, bekliyoruz!