The life of the Kayatürk family in the textile industry began in 1991 in Ankara.The company started big retail business in 1995 by acting with the understanding of a professional team and continued its retailing activities under different names until 2000.

Stores opened in Turkey’s big cities and especially in Eastern and Southeastern Anatolia regions with investment gaps.The company, which started to produce with its own brands since 2006, decided to continue with one of these brands, Paulmark, and started to use this brand in all its categories.

It has now started to use the PAULMARK sign in its newly opened and renovated stores.

Offers

Kayatürk ailesinin tekstil sektöründeki hayatı, 1991 yılında Ankara’da başladı. 1995 yılında profesyonel ekip anlayışı ile hareket ederek büyük mağazacılığa adım attı ve 2000 yılına kadar farklı isimlerle mağazacılık faaliyetlerini sürdürdü. Türkiye’nin büyük şehirlerinde ve özellikle de yatırım açığı olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde mağazalar açtı. 2006 yılından itibaren kendi markaları ile üretim yapmaya başlayan şirket, bu markalardan bir tanesi olan Paulmark ile yoluna devam etme kararı almış ve tüm kategorilerinde bu markayı kullanmaya başlamıştır. Yeni açtığı ve tadilat yaparak yenilediği mağazalarında da artık PAULMARK tabelasını kullanmaya başlamıştır.

Kampanyalar